top of page

K pramenu Kyselky

 

Nenáročná 2,5 km trasa k pramenu minerálních vod, ze kterého se zde pije již po staletí.

Zajděte ochutnat vodu z novoměstské kyselky, která je bohatá na vápník, hořčík a železo. 

K pramenu se dostanete po asfaltové cestě, která vede z větší části lesem a je vhodná i pro kočárky a malé turisty.

Ideální procházka na vytrávení po dobrém jídle U Všech andělů.

smrk_1.jpg

Výšlap na Smrk

 

Když už se ocitnete v Novém městě pod Smrkem, byla by škoda nejvyšší horu Jizerek nezdolat. Jednak vás čeká zemský ráj to napohled a navíc budete mít slušný argument
k tomu, odměnit se pořádnou večeři a dezertem navrch.

Vyjít můžete přímo od nás po modrých značkách.

Trasa z Nového Města je krapet náročnější než kdybyste vyšli ze Smědavy nebo z polské strany. Výhodou však je, že není moc frekventovaná a po cestě vás za odměnu čekají nádherné výhledy. 

Na samotný vrchol je to necelých 7 km a pokud jste dobrodružné povahy, můžete nahoře využít prostornou útulnu na přespání. Ranní východ slunce za to určitě stojí. 

No a zpět k nám, abyste to měli rozmanitější, můžete zvolit trasu přes Nebeský žebřík a po červené k Hubertce, kde se můžete trochu osvěžit a pokračovat dál, tentokrát po zelené, do Nového města pod Smrkem.

jizerka_web_3.jpg

Jizerka

 

Jizerka je nejvýše položená obec Jizerských hor a v zimních měsících tradičně trhá rekordy
v mínusových teplotách. Pokud jste příznivci běžek, můžete přímo odtud vyrazit na slavnou jizerskou magistrálu.

A jestliže chcete ohromit svou znalostí souhvězdí, bude tohle místo pro vás ideální, protože se nachází v tzv. jizerské oblasti tmavé oblohy, která zaručuje skvělou viditelnost s minimem světelného znečištění.

Jizerku můžete detailněji poznat díky naučné stezce Tři izeríny, která vás provede od úpatí vrchu Bukovec přes rašeliniště až po Upolínovou louku. Trasa je dlouhá 8 km a čeká vás celkem 16 zastavení. 

Stezka je vhodná pro rodiny a malé turisty, avšak není vhodná pro kočárky.

Od nás z Nového města si na Jizerku můžete udělat celodenní výlet na kolech nebo zvolit pohodlnější cestu autem a dojet až na parkoviště u rozcestí pod Bukovcem.

singl-1_web small.jpg

Singltrek pod Smrkem 

 

Ikonická síť stezek, která dala základy českému mountbikingu. Navržena tak, aby si ji užily jak rodiny s dětmi, tak i zkušení bajkeři. 

Stezky nabízí celkem 4 úrovně náročnosti: zelenou - nástupní, modrou, červenou a černou. Dohromady na vás čeká přes 60 km stezek v nádherných lesích Jizerských hor.

Pokud chcete celistvý zážitek, včetně nástupní zelené trasy, která vás dostane do té správné flow, doporučujeme vyrazit přímo ze Singltrek centra.

Jestli nemáte moc času, ale chcete si užít i černé pasáže a jste na tom fyzicky dobře, je možné vyrazit přímo od nás po asfaltové cestě, která stoupá až na rozcestí za výjezdem stezky “Okolo Měděnce” a odtud už po červené nebo černé. 

Další variantou je napojení se na červenou stezku u Kyselky, která vás za krátko dovede až pod “Asfaltovou agónii”.

bottom of page